Logorytmika oraz innowacyjne zajęcia sensoryczno-logopedyczne

Logorytmika oraz innowacyjne zajęcia sensoryczno-logopedyczne

Logorytmika oraz innowacyjne zajęcia sensoryczno-logopedyczne jako stymulacja mowy małego dziecka. Zaproponowane w innowacji zajęcia pozwalają dzieciom na usprawnienie sensomotoryki, czyli precyzyjnych ruchów rąk, dłoni i palców oraz dostarczenie wrażeń dotykowych umożliwiających poznawanie różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabycie umiejętności ich rozróżniania, z równoległym ćwiczeniem narządów mownych celem usprawniania ust, języka, rozróżniania bodźców, które stymulują prawidłową wymowę.

Logorytmika
Logorytmika

Innowacja polega przede wszystkim na kreatywnym stymulowaniu mowy dzieci, np. gimnastyka buzi i języka ze Strażakiem Samem, który wydaje różne dźwięki i ruchy podczas gaszenia pożaru. Wykorzystanie różnego rodzaju ćwiczeń i zabaw pomoże rozwinąć mowę u najmłodszych, stymulować rozwój i niwelować problemy z wyraźnym mówieniem, które występuje u ponad 40 procent dzieci w wieku od 0-3 lat. Wpłynie to pozytywnie na koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność artykulacyjną.

Czas spędzony na zabawach i ćwiczeniach logopedycznych pomoże naszym podopiecznym zbudować solidne podstawy konieczne do wyraźnej wymowy głosek na etapie przedszkolnym po wyjściu z murów naszego żłobka. Zajęcia są prowadzone przez opiekunki oraz kreatywną Panią logopedkę, z którą Hakuna Matata ma podpisaną umowę o współpracy.

Logorytmika
Logorytmika
Logorytmika

Adres

Żłobek Hakuna Matata
ul. Stara Cegielnia 22
44-100 Gliwice

Telefon

514-111-948

Email

hakuna@mdscentrum.pl