Zabawy eksperymentalne oraz Sensoplastyka

Zabawy eksperymentalne oraz Sensoplastyka

Metodami pracy, które sprawiają nam wiele przyjemności są „Zabawy eksperymentalne” oraz „Sensoplastyka”. Wykorzystują one zabawę, która uczy, pokazuje, rozwija i pobudza dziecko do posługiwania się wszystkimi zmysłami – wzrokiem, słuchem, dotykiem, węchem i smakiem, a także ruchem. W metodzie tej używane są przedmioty codziennego użytku oraz wykonane w oparciu o tzw. „pedagogikę śmietnikową” zabawki.

Sensoplastyka
Sensoplastyka

Wykorzystuje się pojemniki po kremach, kartonowe pudełka, plastikowe butelki wypełnione wodą z drobnymi przedmiotami, kleje, mąkę, makaron, barwniki, piasek etc. Jest to dostępna dla każdego forma zajęć przeznaczona dla dzieci od pierwszych chwil życia, co jest bardzo ważne, bo pozwala na odkrywanie i uaktywnianie zdolności, jakie drzemią w małym człowieku. Są one też świetną zabawą dla dorosłego oraz pogłębiają kontakt z dzieckiem.

Świadomość tego, że wszystko czego dziecko nauczy się i pozna teraz, będzie miało wpływ na jego działanie i funkcjonowanie w przyszłości, dostarcza nam wiele satysfakcji, czyni odpowiedzialnymi za wszelkie zabawy edukacyjne, eksperymentalne i mobilizuje do ciągłego doskonalenia się.

IMG_2184
IMG_2152
IMG_2093

Adres

Żłobek Hakuna Matata
ul. Stara Cegielnia 22
44-100 Gliwice

Telefon

514-111-948

Email

hakuna@mdscentrum.pl