Hakuna Matata -  Żłobek w Gliwicach

Zajęcia dodatkowe

Drodzy rodzice,

Wszystkie zajęcia dodatkowe w naszym żłobku są bezpłatne i ujęte są w ramowym planie dnia.

Abyście mogli bliżej się z nimi zapoznać poniżej podajemy kilka informacji na ich temat.

  1. Zajęcia artystyczno-plastyczne – wszystko co mamy pod ręka może nam służyć do stworzenia prawdziwego dzieła. Papier, klej, kredki, plastelina, brokat, piasek, makaron, stare pudła, liście, muszelki to tylko niektóre z wykorzystywanych przez nas materiałów. Takie zajęcia to dla dzieci sama frajda, która równocześnie przygotowuje małe rączki do tego aby były coraz bardziej sprawne.
  2. Zajęcia muzyczno-rytmiczne- jedna z ulubionych form zabawy małych dzieci. Podczas zabaw przy akompaniamencie instrumentu dzieci śpiewają, tańczą, zamieniają się w orkiestrę lub maszerują jak wojsko. Proste zabawy kształtują poczucie rytmu, orientację przestrzenną, pozwalają na rozwijanie koordynacji ruchowej.
  3.  Zajęcia ruchowe – przewidują codzienną gimnastykę dzieci oraz inne formy dobywania dobrej kondycji. Jak tylko pozwala na to pogoda zajęcia ruchowe odbywają się na świeżym powietrzu, dostarczając dzieciom możliwości do spożytkowania pokładów energii.
  4. Zajęcia logopedyczne-zajęcia prowadzone są w formie zabawy z dziećmi. To zabawny czas kiedy można pokazać język, powykrzywiać buzię i zrobić „głupią minkę”.  Gimnastyka buzi i języka prowadzona w taki sposób daje dzieciom wiele radości, a co ważniejsze przygotowuje i kształtuje prawidłowy sposób mówienia. Prowadzone przez specjalistę zapobiegają wielu nieprawidłowościom mowy.
  5.  Zajęcia z języka angielskiego – nawet najmłodsze dzieci z powodzeniem potrafią wyśpiewać angielski alfabet zasłyszany w bajce lub na płycie. Dzieci mają ogromne zdolności językowe, które pielęgnowane od najmłodszych lat mogą przerodzić się w ogromny talent. Zajęcia z języka angielskiego w żłobku to przede wszystkim zabawa, oswajanie z językiem, poznawanie prostych słów i zwrotów, nauka piosenek, wierszyków, słuchanie bajek w dostosowanym do możliwości dzieci tempie.
  6. Bajkoczytanie – towarzyszy nam przede wszystkim podczas wyciszenia i przygotowania do snu. Oprócz tego dzieci wykorzystują bajki do zajęć plastycznych, teatrzyków lub kiedy tylko chcą pogrążyć się w świeci wyobraźni.
  7. Zajęcia przyrodniczo-ekologiczne – najczęściej wplatane są w innego rodzaju zajęcia. Rozszerzają świadomość dzieci o otaczającym je świecie. Pozwalają na poznawanie pór roku i zauważanie zmian zachodzących w przyrodzie. Uczą dzieci obserwacji otaczającego świata i odpowiedzialności za przyrodę i zwierzęta.
  8. Zabawy paluszkowe – to formy zabaw proponowane dla najmłodszych dzieci. Zabawy paluszkowe to każdemu znane opowiadanie wierszyczków i ilustrowanie ich za pomocą palców.
    Co dają zabawy paluszkowe?
    * Poprawiają sprawność manualną,
    * Wierszyki wzbogacają słownictwo dziecka, wpływając na rozwój mowy.
    * Pogłębiają więź emocjonalną
    * Uczą podstaw komunikowania się — naprzemienności, która jest podstawą dialogu.
    * Pomagają się zrelaksować i skoncentrować na konkretnej czynności, co małym dzieciom często przychodzi z trudem.
  9. Zajęcia okolicznościowe – oprócz zajęć proponowanych dzieciom każdego dnia, organizujemy zajęcia okolicznościowe budujące atmosferę i klimat żłobka. Wśród nich są festyny rodzinne, spotkania z okazji dnia mamy i taty, teatrzyki, jasełka, wycieczki np. do sali zabaw i wiele innych.
  10. Edukacja zdrowotna i nauka samodzielności.-  to wprowadzanie do planu dnia nauki nawyków higienicznych i zasad zdrowego odżywiania. Elementem edukacji zdrowotnej są także spotkania z lekarzem dentystą czy dietetykiem. Jej efektem jest poszerzanie świadomości dzieci dotyczące dbania o zdrowie i rozwijanie samodzielności w zakresie samoobsługi.

Facebook