ZAJĘCIA RYTMICZNO – UMUZYKALNIAJĄCE

Zajęcia rytmiczno - umuzykalniające

Jedną z metod pracy w naszym Żłobku są zajęcia rytmiczno – umuzykalniające, prowadzone zarówno przez opiekunki w żłobku jak i profesjonalnych muzyków, z którymi Hakuna Matata ma podpisaną Umowę o współpracy. Istotą tych zajęć jest wyzwolenie w dziecku aktywności, dzięki której ma ono możliwość poznania siebie, otoczenia oraz wyzwolenia przeżywanych emocji. Zajęcia te składają się z trzech form – rytmiki, tańca i zabawy. Nieodłącznym elementem tych zajęć jest osłuchanie się z muzyką dziecięcą, rozrywkową i poważną. 

ZAJĘCIA RYTMICZNO – UMUZYKALNIAJĄCE
muza

Rytmika pozwala na dowolność w posługiwaniu się ruchem i instrumentami. Na każdych zajęciach dzieci mają możliwość poznania instrumentów, który może być przez nie dotknięty, obserwowany, „oswojony”, a nawet „spróbowany”. Rytmika dotyczy tempa i rytmu, i tego właśnie próbujemy nauczyć nasze dzieci. Początkowo dzieci wystukują paluszkami rytm i tempo o podłogę, a z czasem uczą się wykorzystywać do tego różne przedmioty, instrumenty i zabawki. 

Drugą formą zajęć rytmiczno – umuzykalniających jest taniec. Ograniczony jest on do prostych dziecięcych pląsów pozwalających na uwolnienie swoich emocji i uczuć, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Zajęcia te dostarczają wiele satysfakcji prowadzącym, ponieważ dzieci bardzo szybko naśladują pokazywane układy, domagają się tańczenia z nimi podczas „luźniejszych” chwil, a także szybko uczą się słów piosenek. Trzecią formą zajęć jest zabawa w orkiestrę lub tancerzy. Dzieci uwielbiają naśladowanie instrumentów, które czasem są zabawką stworzoną z materiałów, a czasem prawdziwa gitarą, lub klawiszami.

ZAJĘCIA RYTMICZNO – UMUZYKALNIAJĄCE
muza_1
muza2

Adres

Żłobek Hakuna Matata
ul. Stara Cegielnia 22
44-100 Gliwice

Telefon

514-111-948

Email

hakuna@mdscentrum.pl